চিটি বাছবোৰ আকৌ বগা হ’ল

বিহূৰ পাছৰ সপ্তাহটোত গুৱাহাটীলৈ গৈছিলো | মোৰ বন্ধু শঙ্কৰৰ বিয়া আছিল | মোৰ বিয়াত সি সখি হৈছিল | সেয়েহে প্ৰতিশ্ৰুতি মতে সূদূৰ দিল্লীৰ পৰা গাঁঠিৰ ধন ভাঙি বিয়াখনলৈ গৈ কৰ্তব্য পালন কৰিলো | আজিকালি দিল্লীৰ পৰা প্ৰত্যুতে এখন ফ্লা আছে | পুৱা ৫:৩০ বজাত যায় | গুৱাহাটীত তেতিয়া পোহৰ হলে দিল্লীত ৰাতিয়ে হৈ থাকে | ফ্লাটত বহি টোপনিয়া টোপনিয়া ৮টা বজাত গুৱাহাটী পালোহি | বিমান পৰিচিৰিকা কেজনিকো এচকু দিবলৈ সময় নহল |


 


বৰপুত্ৰক নিবৰ বাবে মায়ে গাড়ীখন পথাছিলে | ৰাজপথত ঠিয়ে নজৰ পৰিল চিটি বাছকেখনত | চিটি বাছবোৰ আকৌ বগা হ, মানে বগা কৰা হল | আগতে বাছবোৰ বগায়ে আছিল | দেখাতো ভালে লাগিছিল | তাৰ পিছত কোনোবা কাণ্ডজ্ঞানহীন চৰকাৰী বিষয়াৰ মূৰত সোমাল বাছবোৰক মেৰুণ ৰঙীয়া কৰিবলৈ | চৰকাৰী  ইচ্চা আগত সকলোৱে নতি লৱ বাধ্য | কেবাটা বছৰ পাৰ হৈ গল | সে চৰকাৰী বিষয়াজন ল | ২০০৭ চনত সমত ৰা্ট্ৰীয় খেলৰ প্ৰাকক্ষণত আকৌ কোনোবা জন চৰকাৰী বিষয়াৰ ইচ্চা বাবে বাছবোৰক পুনৰ বগা কৰা হ | মেৰুণ পৰত আৰু টা প্ৰলেপ লগা বাছবোৰক পুনৰ বগা কৰাৰ চে্টা কৰা গল | ফলত বাছবোৰ ধকধকীয়া বগা নহৈ কিবা বেলেগ টা বগাহে হল | তেনেহলে নতুন বিধৰ বগা ৰঙ সে চৰকাৰী বিষয়াৰ মন:পুত হল |


 


বাকী বৰ বিশে সলনি হোৱা না | ভঙাগ আৰু ছয়মালৰ ফ্লাভাৰ, মানে উৰণীয়া সেঁতু, কেখনৰ কাম চলি আছে | দুয়ো ঠাতে প্ৰায়ে জাম্ লাগে | গুৱাহাটী ক্লাৱত টা Traffic Roundabout বনিব | ম ঘূৰি হাৰ দিনা চি মে দ্ঘাটন কৰাৰ কথা |

Leave a Reply